Valószínűleg ennél sokkal visszafogottabb lesz a valódi MiG-41-es   © RN

Új MiG a láthatáron: az évtized végén emelkedhet levegőbe a MiG-41-es

2017-11-10Katonai repülés

Az Orosz Légierő MiG-31-eseit 2025-től kezdik majd felváltani az új szupervadásszal, melyről már azt is elterjesztette a média, hogy a világűrben is képes lesz tevékenykedni. A valóságban azonban ennél jóval földhözragadtabb lehet majd az új típus

A nagy hatótávolságú MiG-31 Foxhound elfogó vadászgép rendszerbe tartása, modernizációja, illetve egy váltótípus kifejlesztése lassan már nemzeti üggyé válik Oroszországban. A gép sorsát az ország vezetői és a hadiipar szakemberei egyaránt a szívükön viselik. Jelenleg is folyik a típus példányainak modernizációja, de mivel az nem túlzottan nagy mélységű, ideje gondoskodni az utódról is.

A MiG-31-esek cseréjét nem lehet a végtelenségig halogatni   © Fedor Leukhin



Ez egy ideje már zajlik is, a PAK-DP, vagy más néven MiG-41-es programról oldalunkon már többször hírt adtunk.

A Pravda információi szerint a projekt néhány héttel ezelőtt túllépet a kutatás-fejlesztési stádiumon, ami azt jelenti, hogy az új típus részletes tervezéséhez szükséges kalkulációk már elkészültek, és a sárkányszerkezet alapvető kialakítása is le van fixálva.

Kapcsolódó tartalom:
Műholdakra fognak vadászni az oroszok modernizált MiG-31-es vadászgépeikkel

A fejlesztőknek igyekezniük is kell, hiszen 2020-ban meg kellene kezdeni az első példány repülési tesztjeit. A határidőt a védelmi minisztérium szabta, hiszen a neves repülőgépgyár ezúttal nem saját szakállára fejleszti a típust - hogy aztán megpróbálja elpasszolni a légierőnek (mint pl. a MiG-35-öst) -, hanem központi megrendelés alapján.

A MiG-41-es leendő kialakítását természetesen nem ismerhetjük, de az elmúlt egy-két évben több helyről is kiszivárgott, hogy a típus szerkezeti felépítését tekintve nagyrészt az elődjén, vagyis a MiG-31-esen alapul majd, a beltartalmat tekintve viszont gyökeresen eltér majd attól, természetesen pozitív irányba.

Ez is érdekes lehet: Az egyik legfontosabb alvállalkozója erősítette meg a MiG-41-es program létezésének a tényét

Ha ez tényleg így lesz, a fejlesztési program lényegében leköveti majd a Szu-27-esből létrehozott Szu-35-ös vadászbombázó koncepcióját, vagyis a sárkányszerkezet minimális változtatásával, viszont a fedélzeti rendszerek komplett cseréjével képességeit tekintve egy gyakorlatilag új típust hoznak létre.

TETSZETT A CIKK? AJÁNLD MÁSOKNAK IS!

Hogy ne maradj le semmiről ami a levegőben történik, lájkold az AeroTech Facebook-oldalát!

HASONLÓ TÉMÁJÚ KORÁBBI HÍREINK:

Friss hírek

Copyright © 2018 by AeroTech Media