Két Kh-32-es rakétával emelkedik a magasba ez a Tu-22M3 tesztgép   © Michael Polyakov

Hamarosan levegőbe emelkedhet! Elkészült az első gyökeresen modernizált Tupoljev Tu-22M3 bombázó

2018-05-10Katonai repülés

Az Orosz Légierő Tupoljeveinek korszerűsítését - két lépcsőben - a kazanyi KAPO repülőgépgyár végzi. Az első ütem - mely inkább nagyjavításnak lenne nevezhető - már évek óta zajlik, de most elkészült az első teljesen megújult példány is

Minderről a Tupoljev igazgatója számolt be az Interfax-AVN hírügynökségnek, hozzátéve, hogy a szíriai hadműveletek során is előszeretettel alkalmazott típus Tu-22M3M megjelölést kapott ráncfelvarrott példánya 2018 harmadik negyedévében emelkedhet majd a levegőbe.

Azt pontosan nem tudni, hogy milyen új rendszereket kapott a modernizált Backfire, de minden bizonnyal a Tu-95-ösök és a Tu-160-asok korszerűsítéséhez fejlesztett új radar és egyéb berendezések kaptak helyet a lemezei alatt. Nagy valószínűség szerint teljesen megújult a pilótafülke műszerezettsége is, hasonlóan, mint ahogy azt nagyobb testvérei esetében is tervezik. A pilótafülkében, pontosabban a fegyverkezelő munkahelyén már az első ütem keretében is történt némi változás, ugyanis LCD kijelzőket építettek be a régi radar-képernyő és a hagyományos műszerek helyére.

Modernizálták a gép fegyverzet-elektronikáját is, ami lehetővé teszi annak a Kh-32-es rakétának az alkalmazását, melynek elsődleges célpontjai az amerikai repülőgép-hordozók. A US Navy úszó repülőterei mellett természetesen más fontos objektumok, például hidak, katonai bázisok, erőművek és radarok koordinátái is bekerülhetnek a pusztító fegyver memóriájába.

Az oroszok a szokásos magabiztosságukkal azt állítják, hogy a Raduga cég által tervezett és gyártott Kh-32-es ellen gyakorlatilag lehetetlen lesz a védekezés. Bár ezt nem kell szó szerint vennünk, némi valóságtartalma azért csak van az állításuknak, hiszen a fegyver valóban különleges képességekkel rendelkezik: indítás után 40 kilométeres magasságba emelkedik, a sebessége 4-5 ezer kilométer óránként, hatótávolsága pedig 1000 km körül van. A cél felé vezető útjának java részét nagy magasságban teszi meg, majd meredek szögben zuhan rá a megsemmisítendő objektumra.

A fegyver a hasonló célú, a hatvanas években rendszerbe állított Kh-22-esen alapul.

TETSZETT A CIKK? AJÁNLD MÁSOKNAK IS!

Hogy ne maradj le semmiről ami a levegőben történik, lájkold az AeroTech Facebook-oldalát!

HASONLÓ TÉMÁJÚ KORÁBBI HÍREINK:

Friss hírek

Copyright © 2018 by AeroTech Media