© IAI

Megszületett a szerződés: izraeli drónflottát lízingelnek a németek

2018-06-21Katonai repülés

A német törvényhozás a napokban szentesítette azt a határozatot, melynek értelmében a Bundeswehr egy milliárd dollár értékben nagyméretű Heron TP pilótanélküli repülőgépeket lízingel

Az izraeli IAI által gyártott Heron TP drónra, mely a MALE (Medium Altitude Long Endurance - Közepes magasságban hosszú ideig járőrözni képes) kategória egyik kiemelkedő képviselője, a Defence-Blog beszámolója szerint azért esett a németek választása, mert már annak kisebb méretű változatával, a Heron 1-essel is nagyon pozitív tapasztalatokat szereztek Afganisztánban. Ráadásul a Heron TP gyorsabban hozzáférhető, mint a kategória másik fontos szereplője, az amerikai Reaper.

Az Eitan néven is ismert, első alkalommal 2004-ben levegőbe emelkedett robot akár 36 órás missziók teljesítésére is képes, maximum 14 kilométeres magasságban repülve.



A 14 méter hosszú, 26 méter szárnyfesztávolságú drón levegőben tartásáról egy 1200 lóerős Pratt and Whitney PT6A-67A légcsavaros gázturbina gondoskodik. Hasznos teherként maximum 2700 kilogramm össztömegig vihet magával szenzorokat, melyek igény szerinti összeállításához igazán széles választékot kínál az IAI: többek között hagyományos és termokamerák, COMINT (távközlési hírszerző) és ELINT (elektronikus hírszerző) rendszerek, illetve különféle célú radarok közül válogathat az adott bevetés tervezője.

A fentiek segítségével begyűjtött információkat a drón valós időben képes átjátszani a földi irányító állomásra direkt irányú adatkapcsolaton, vagy műholdas linken keresztül. A Heron TP vagy előre beprogramozott módon teljesíti feladatát, vagy pedig a földi irányító személyzet valós idejű parancsainak engedelmeskedve.

A drón a felderítő és hírszerző bevetések mellett egyes információk szerint fegyveres támadásokra is felhasználható.


A típus a polgári légiforgalomban részt vevő repülőgépek által használt magasság fölött is képes repülni, minden időjárási körülmény között bevethető, beépített jégtelenítő rendszerrel rendelkezik, és képes automata módon a fel és a leszállásokat végrehajtani.

TETSZETT A CIKK? AJÁNLD MÁSOKNAK IS!

Hogy ne maradj le semmiről ami a levegőben történik, lájkold az AeroTech Facebook-oldalát!

HASONLÓ TÉMÁJÚ KORÁBBI HÍREINK:

Friss hírek

Copyright © 2018 by AeroTech Media