Szállító és vadászgépek sziluettjei az egyik reptéren   © amti.csis.org

Minden készen áll a harci gépek fogadására a kínaiak korallzátonyokra telepített repülőterein

2016-08-11Katonai repülés

Bár tegnap foglalkoztunk a nagyhatalom Dél-kínai-tengeren történő nyomulásával, most azonban új műholdképek bukkantak elő az olajban gazdag, viszont nemzetközi vizeknek minősülő területen lévő Spratly-szigeteken felépített három katonai repülőtérről


Kedves Látogatónk! Kérjük, nézze el nekünk, hogy az AeroTech 2016 szeptembere előtt készült korai cikkei szakmai tévedések, helyesírási hibák formájában fokozott mértékben magukon viselik apró szerkesztőségünk tapasztalatlanságának nyomait.

A szigetcsoport három, korábban inkább csak zátonynak minősülő tagját Kína az elmúlt években hatalmas munkával feltöltötte, és azokon katonai repülőtereket létesített, a szokásos kiszolgáló infrastruktúrával együtt. A műholdas felvételek alapján úgy tűnik, hogy a felszállópályák, a hangárok, az irányítótornyok és az egyéb létesítmények már készen állnak a katonai repülőgépek fogadására.

A vadászgépek mellett H-6-os közepes bombázók és AWACS gépek kiszolgálására, illetve állomásoztatására is lesz lehetőség az új bázisokon, sőt még olyan óriási teherszállítók is landolhatnak majd, mint az Il-76-os, vagy éppen a vadonatúj kínai fejlesztésű Y-20-as. A repülőterekről készült műholdas felvételeken - a jobb értelmezhetőség kedvéért - ezek sziluettjei is fel lettek tüntetve.

   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org


   © amti.csis.org



Csakhogy Kína mindezt teljesen jogtalanul hozta létre a Dél-kínai-tengeren, hiszen nemzetközi területről van szó. Egyedül csak a térség vizein eddig egyeduralkodónak számító Egyesült Államok lenne képes fellépni az illetéktelen területszerzés ellen, de a szuperhatalom keze is meg van kötve, így inkább csak jelképes lépésekkel fejezi ki nemtetszését. Most például azzal, hogy tovább erősíti a térségben lévő, a fennhatósága alá tartozó Guam szigetekre telepített erőit. A B-1B bombázók napokban történt odatelepítését követően augusztus 9-én három B-2 Spirit lopakodó bombázó is landolt az Andersen légitámaszponton, hogy megpróbálják sakkba tartani a jövő szuperhatalmát.

Amerikai bombázók a Guam szigeteki Andersen támaszponton   © USAF



AMTI
TheAviationist

TETSZETT A CIKK? AJÁNLD MÁSOKNAK IS!

Hogy ne maradj le semmiről ami a levegőben történik, lájkold az AeroTech Facebook-oldalát!

Friss hírek

Copyright © 2018 by AeroTech Media