Tu-22M3-as tesztgép két Kh-32-essel a szárnyai alatt   © Alex S.

Záró fázisába lépett a Tu-22M3-as bombázók repülőgép-hordozók elleni szárnyas rakétájának tesztelése

2016-08-29Katonai repülés

A nehezen levadászható fegyvert a modernizált Backfire állomány kapja majd meg, és az persze nem csak US Navy hordozói és más hajói ellen lesz bevethető, hanem különböző földi célok ellen is


Kedves Látogatónk! Kérjük, nézze el nekünk, hogy az AeroTech 2016 szeptembere előtt készült korai cikkei szakmai tévedések, helyesírási hibák formájában fokozott mértékben magukon viselik apró szerkesztőségünk tapasztalatlanságának nyomait.

Az oroszok a szokásos magabiztosságukkal azt állítják, hogy a Raduga cég által tervezett és gyártott Kh-32-es ellen gyakorlatilag lehetetlen lesz a védekezés. Bár ezt nem kell szó szerint vennünk, némi valóságtartalma azért csak van az állításuknak, hiszen a fegyver valóban különleges képességekkel rendelkezik: indítás után majdnem kimegy a világűrbe, ugyanis 40 kilométeres magasságba emelkedik, a sebessége 4-5 ezer kilométer óránként, hatótávolsága pedig 1000 km körül van. A cél felé vezető útjának java részét a világűr határán teszi meg, majd meredek szögben zuhan rá a megsemmisítendő objektumra.

A hasonló célú, a hatvanas években rendszerbe állított Kh-22-esen alapuló fegyvert a Tu-22M3-as bombázó modernizált változata hordozhatja majd. A platformok megújításán a kazanyi KAPO üzem dolgozik.

Defense-aerospace

TETSZETT A CIKK? AJÁNLD MÁSOKNAK IS!

Hogy ne maradj le semmiről ami a levegőben történik, lájkold az AeroTech Facebook-oldalát!

Friss hírek

Copyright © 2018 by AeroTech Media